7/24 Bizi Arayın

TELEFON: 0 543 580 28 66

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
İzmir Torbalı Akne Ve Skar Tedavisi

Akne skarları ise hormonlara ve cildin yağ dengesine bağlı olarak bir süre sonra kendiliğinden veya klinik tedavi ile geçen aknelerin, iyileşme sürecinde ve sonrasında çoğunlukla ciltte çeşitli derinliklerde ve genişlikte bıraktıkları leke ve izlerdir.

Aknelerin iyileşme sürecin oldukça iyi takip edilmesi doğru akne tedavi şeklinin uygulanması gerekir. Amaç, aknelerin ciltte bırakacakları izler minimum düzeyde kalabilsin.

Akne ve Skar Tedavisi Nedir?

Aknelerin ciltte bıraktıkları izlerin tedavisi, izlerin yapılarına, rengine ve kişinin yaşına göre de farklılıklar gösterebilir. Akne ve skar tedavisi hasarlı bölgede epidermis tabakasına kontrolü hasar vererek ve destekleyici serumlarla cildin kendi kendini yenilemesini sağlanabilir. Bu yöntemler ve diğer tedavi yöntemleri fraksiyonel lazer, altın iğne kimyasal peeling, dermapendir.

Akne ve Skar Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Skar Tedavisi İzmir

Skar Tedavisi İzmir

Fraksiyonel lazer tedavisindeki yöntem ve amaç, cildin en üst katmanındaki deriler soymak ve ciltteki kollajeni uyararak akne ve skar tedavisi sağlamaktır. 3-4 haftada bir ve 3-4 seans uygulanması tavsiye edilir. Bu yöntem sonrasında cilt yüzeyinde hassasiyet oluştuğu için yaz aylarında yapılması tavsiye edilmez. Çünkü güneş ışığı ciltte hasar ve leke bırakabilir.

Altın iğne son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Akne skarı tedavisinde başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. Altıniğne yöntemi ile iğne uçları deri altında ısıtılarak deride hafif yanık hasarı oluşturur. Cilt altında kollajen tetiklemesi ile birlikte hasarlı olan bölgenin kendini yenilemesi sağlanır. Cilt yüzeyine işlem yapılmadığından istenilen mevsimde 3-4 hafta aralıklarla 3-4 seans ile sonuç alınabilir. Kimyasal peeling yönteminde ise yine kontrollü bir şekilde kimyasal ürünlerle ciltte istenilen derinlikte hasar oluşturarak cildin soyulmasını ve kendini yenilemesi amacıyla yapılır.

Kimyasal bir işlem olduğu için mutlaka DMA Estetik ve Güzellik Salonu gibi uzman bir ekibe yaptırılması gerekir. Aksi halde istenilmeyen sonuçlarla karşılaşıla bilinir. Bu yöntemin de kış aylarında yapılması tavsiye edilir. Seans sayısı 1-3 tür.

Dermapen, dermaroller, dermastamp gibi cihazlarla yapılan işlemlerle, cildin istenilen derinlikteki tabakasına küçük iğne uçları ile delikler açmak suretiyle hasar vermektir. Bu işlem sırasında da cildin ihtiyacına ve tedavinin amacına uygun olarak serumlar cilde sürülüp alt tabakaya ulaşmasını sağlamaktır. Böylece cildin kendisini yenilerken ihtiyaç duyduğu maddeleri sağlarken kollajen üretimi de tetiklenmiş olur. 2-4 hafta aralıklarla ve 3-9 seans arasında değişen bu işlemler en iyi sonuç alınabilecek akne ve skar tedavileri arasındadır. Cilt yüzeyinde hasar oluştuğu için yazın yapılması yine tavsiye edilmez.

Skar Tedavisi Fiyatları

Skar Tedavisi Fiyatları

Akne ve Skar Tedavisi Fiyatları

Akne ve skar tedavisinde çok çeşitlilikte cilt sorunu ve çok sayıda yöntem olduğu tedavi yöntem ve sayıları farklıdır. Bu nedenle net fiyatlar için DMA estetik ve güzellik salonu’nda fiyat alınabilir. Yine de bir fikir verilecek olursa fiyatlar, 400 TL ila 1.500 TL arasında değişmektedir.

Birçok alanda olduğu gibi akne ve skar tedavisinde de uzmanlaşmış ve her tedavi sonrasında başarılı sonuçlar almış Torbalı güzellik merkezi DMA Torbalı’da hizmet vermektedir. İhtiyaç duyduğunuz her noktada fiyat gözetmeden misafir memnuniyetini amaç edinmiştir.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here