7/24 Bizleri Arayın

TELEFON: 0 543 580 28 66

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
Kırışıklık Tedavisi İzmir Torbalı

Genel bir kanı olarak kırışıklık probleminin, ilerlemiş yaş ile birlikte ortaya çıktığı düşünülür. Ancak bu her zaman doğru değildir. Zira kişiler genç de olsalar pek çok faktörün tetiklemesi ile erken yaşta böylesine üzücü cilt problemleri ile karşılaşabilmektedirler.

İleri yaş ya da genç yaşta cilt kırışıklığı ile karşılaşmış olmak artık pek de dert edilecek bir sorun olmaktan çıkmıştır. Çünkü günümüz gelişmiş olan teknoloji sayesinde diğer cilt rahatsızlıkları gibi kırışıklık tedavisi için de oldukça yüz güldüren sonuçlar alınmaktadır. Hem de estetik operasyonlara ihtiyaç kalmadan, keyifli bir ortamda ve son derece konforlu uygulamalar eşliğinde ameliyatsız kırışıklık tedavisi yapılabilmektedir.

Kırışıklıkların Oluşum Nedenleri

Kırışıklıklar sıklıkla, yüzün tamamını kapsayacak şekilde muhtelif kısımlarda belirginleşerek ortaya çıkarlar. Elbette dekolte bölgesi, boyun, eller ya da vücutta da gözlemlenebilen kırışıklıklar mevcuttur. Ancak yüzümüz belki de direkt olarak ön plandaki bölge olduğu için bunu daha çok önemseriz. Ayrıca derin ve geniş kırışıklıklar da yaygın olarak yüzde oluşur.

Pek çok insanı mutsuz eden ve yüz ifadesini bile değiştirerek farklı bir hava veren yüz kırışıklıkları nedenlerinin başında dengesiz beslenme gelir. Sebze, meyve ve protein kaynaklarından yeterince alınmadığında genç yaşta kırışıklıkların oluşması kaçınılmazdır. Çünkü elastikiyet ve cilt hacminin muhafaza edilmesi için kolajen alımı çok önemlidir. Ayrıca bol su içmemek de ciltte kuruluğa neden olup, ciltteki kuruluk da kırışıklık oluşumuna zemin hazırlamış olacaktır. Bir toprağa su verilmezse nasıl kuruduğu ve kurudukça nasıl da derin çatlaklar oluştuğu düşünüldüğünde, cildin nem dengesini korumanın da önemi daha net anlaşılmaktadır.

Güneş ise bir diğer etkendir. Genel sağlık açısından güneşe ihtiyaç duyuluyor olsa da cildin güneş ışınlarından hoşlandığını söylemek hiç doğru olmaz. Güneşteki ultraviyole ışınlar ciltte kırışıklık ve leke problemlerine sebep olmaktadır.

İlerlemiş yaş kırışıklık nedenlerinin en bilinenidir. Yer çekimi ve geçen yıllar ile birlikte kırışıklıklarda artış oldukça normal bir durumdur. Ancak genç yaşta ince kırışıklık oluşumu başlandığında bakım ve önlemlere riayet edilirse yaşlanmayı geciktirmek mümkündür.

Genç yaşta görülen kırışıklar genelde genetik aktarımlı olmaktadır. Kuru cilt yapısına sahip ve erken yaşta kırışıklıkla tanışmış ailelere sahip olan kişiler için de yüksek ihtimalle bu durum kaçınılmazdır.

Diğer kırışıklık sebepleri arasında mimikler yer almaktadır. Yüz kaslarının kullanıldığı her harekette adeta kırışıklığın temelleri atılır. Mimikleri fazla olan kişilerde kırışıklıklara çok daha fazla ve erken dönemde rastlanır.

Sigara, alkol, stres ve uyku bozuklukları gibi yaşam şekli haline gelmiş faktörler de kırışıklıklar için en büyük riski oluştururlar.

Alında Kırışıklık Tedavisi

Alında Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisinde Uygulanan İşlemler

Cilt kırışıklık tedavisi için uygulanan onlarca tür ve içerikte yöntemler mevcuttur. Ameliyat ile kırışıklık tedavisi günümüzde neredeyse çok az tercih edilen bir uygulama olmuştur. Çünkü elimizdeki teknolojik cihazlar ve tedaviye yönelik kullanılan ürünler epey tatmin edici sonuçlar vermektedir.

Ameliyatsız kırışıklık tedavisi için bölgelere göre farklı yaklaşım ve metotlar izlenerek işlemler yapılmaktadır.

Gerek botoks gerek ise masaj etkili aletler ile düzenli seanslar halinde yapılan kırışıklık tedavileri kişilerin yaş ve cilt tipine göre düzenlenmektedir.

Radyo frekans, fraksiyonel lazer ve çeşitli ışın uygulamaları, ozon seansları, dermapen, derma roller, PRP, mezoterapi gibi pek çok işlem kırışıklığı tedavi etmede etkin bir rol oynar. Ayrıca tüm bu işlemlere ilave olarak düzenli bir cilt bakımı ve uygun cilt ürünlerinin kullanılması hem önlemede hem de kırışıklık tedavisinde büyük bir yere sahiptir.

Kırışıklık Tedavisi Fiyatları İzmir Torbalı

Kırışıklık Tedavisi Fiyatları İzmir Torbalı

Kırışıklık Tedavisi Uygulanan Bölgeler

Kırışıklık oluşumu, mimik hareketleri ile paralel olduğu için daha çok mimik bölgelerine uygulanmaktadır.

Alında kırışıklık tedavisi her yaş için uygun işlemleri kapsar.

Yüz kırışıkları ise göz çevresi, göz altı, iki kaş arası, yanak kenarı, çene gibi kısımlarda yoğun şekilde gözlemlenir. Ayrıca dudak altı, dudak üstü gibi kısa hatlı çizgilerin bulunduğu yerlere de çeşitli tedaviler yapılabilir. Her bölge için farklı programları bulunan aletler ve anti aging bazlı ürünlerle kırışıklığın derinliğine göre tedaviler uygulanmaktadır.

Kırışıklık Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Kırışıklık tedavisi tamamen kişisel uygulamalar olup sonuçları da kişilere göre ortaya çıkmaktadır. Kırışıklık açma işlemleri genelde aylık periyotlar halinde yapılır. Cildin yapısına ve kırışıklıkların kişide ne kadar süredir olduğuna göre değişkenlik gösterse de ilk birkaç seans içerisinde iyileşme açık bir şekilde gözlemlenir. Ancak kalıcı kırışıklık tedavisi adımlarını tamamlamak adına mutlaka 6 ile 10 seans arası aksatılmadan seansların yapılması önemlidir. Ardından koruma uygulamaları kapsamında uzamanın belirlediği sıklıkta rutin bakımların yapılması en doğrusu olacaktır.

DMA Torbalı güzellik merkezi olarak son teknoloji ile üretilmiş ekipmanımız ve profesyonel güzellik uzmanı kadromuzla birlikte sizlere her zaman kalıcı çözümler sunmaktayız.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here