7/24 Bizleri Arayın

TELEFON: 0 543 580 28 66

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
Çatlak Tedavisi Fiyat İzmir

Deride ve vücudun çeşitli kısımlarında rastlanan çatlakları, bazı faktörler neticesinde oluşan deformasyonlar olarak niteleyebiliriz. Neyse ki günümüzde çatlak tedavisi yapılabilmekte ve oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır.

Çatlak Nedir?

Ciltte, yani deri dokusunda meydana gelen gerilme, gevşeme gibi adaptasyon gereken değişikliklere derinin verdiği yanıttır. Cilt çatlakları, ten renginden daha açık ya da ten rengine göre koyulaşan renk tonlarında oluşurlar. Henüz yeni yeni çatlak oluşumu söz konusu ise o zaman genellikle kırmızı renklerde olup, sonradan beyaz renge dönerler. Yapıları ince çizgiler formunda olsa da bazen oldukça kalın ve uzun olarak da gözlemlenebilir. Bu ilginç görüntü deriden bir parça gibi değil, adeta derinin altına yerleşmiş bir pigmentasyon olarak görünür.

Ameliyatsız Çatlak Tedavisi İzmir

Ameliyatsız Çatlak Tedavisi İzmir

Çatlak Neden Oluşur?

Çatlak neden olur sorusunun yanıtı aslında oldukça açıktır. Çatlak oluşumu aslına bakılırsa oldukça zor bir durumdur. Zira cildimiz ve bedenimiz öylesine akıllıdır ki, her türlü değişikliğe kolayca adapte olup o minvalde çalışırlar. Ancak bu koordine iyi sağlanamadığında ve biz bunu yaşam şeklimiz ile desteklemediğimizde ortaya hiç de hoşa gitmeyen sonuçlar çıkar.

Deri yapısı kolajen ve elastik liflerden oluşur. Çeşitli nedenler ile elastikiyet özelliğini yitirmiş olan deride çatlaklar meydana çıkmaya başlayacaktır. Bu nedenler, deride gerilme, kilo alma, deri dokusunun altındaki yağ ve kas kütlesinin eksilmesi yani ani kilo verme gibi durumlar olarak sıralanabilir. Ayrıca gelişme çağında olan ve hızlıca büyüyen çocukların ergenlik geçişlerinde de sıklıkla çatlak oluşumundan söz edilebilir.

Hamilelik ve süt verme dönemlerinde de hemen her kadının şikayetçi olduğu çatlaklar ortaya çıkabilir. Bunun nedeni hem kilo alma ve derinin gerilmesi anlamındaki hacim değişikliği hem de hormonal faktörlerin devrede olmasıdır. Hamilelikte çatlak oluşumu karnın hiç olmadığı kadar büyümesinden dolayı kaçınılmaz olabilir.

Elbette ki çevresel faktörler ve bizim dışımızda gelişen hadiselerin etkisi büyük olsa da, kişilerin sağlıksız ve dengesiz beslenmeleri ile genetik faktörler de yadsınamaz nedenler arasındadır.

Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çatlak tedavisi var mı gibi umutsuzca sorulan sorulara oldukça yüz güldürücü yanıtlar vermek günümüzdeki teknoloji ile bir hayli mümkündür. Nedenlere bağlı kalmaksızın çatlakların tedavisi için temel prensip, öncelikle orijinal halini kaybetmiş deri dokusunu onarmaktır. Ancak onarım esnasında aynı zamanda da kolajen dokuyu besleyip ve harekete geçirmek çatlak problemlerinin tekrar tekrar oluşumunu engellemede son derece önemlidir.

Çatlak tedavisi için oldukça çeşitli tedavi yöntem ve uygulamaları mevcuttur. Bunlar masaj etkili işlemler ile kombine edilerek; lazer tedavisi, plazma tedavisi, dermaroller ve benzeri diğer işlemlerden oluşur. Bunlar; kişinin yaşı, çatlakların varlığının süresi, rengi, derinliği, kapladığı alan ve diğer kişisel durumların tümü değerlendirilerek karar verilecek tedavi yöntemleridir.

Çatlak Tedavisi İzmir Torbalı

Çatlak Tedavisi İzmir Torbalı

Çatlak Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Deri çatlakları kilo alıp verme gibi durumlardan en çok etkilenen bölgelerde ortaya çıkar. Hal böyle olunca bu bölgelerin hemen hemen tümüne çatlak tedavisi uygulaması yapmak mümkündür.

  • Kollar,
  • Göbek ve alt karın,
  • Sırt,
  • Bel,
  • Bacaklar,
  • Basen ve kalça

Gibi bölgelere çatlak tedavisi yapılabilmektedir.

Çatlak Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Çatlak tedavisi kaç seans sürer sorusunun yanıtı tamamen kişiye göre şekillenmektedir. Çatlakların görsel durumu, hangi aşamada olunduğu ve kişinin yaşı gibi pek çok unsur değerlendirilip tedavi protokolü bu doğrultuda oluşturulmaktadır.

Çatlak tedavisine başladıktan sonrak birkaç seans içeisinde ciltteki gevşemiş dokuda toparlanma ve çatlak görünümünde ciddi bir azalma görülebilir. Ancak düzenli aralıklarla yapılması gereken tedavi asla yarım bırakılmamalıdır. Çünkü tamamlanmayan tedavi kesin sonuç vermediği gibi çatlakların ortadan kaldırılmasında da hiçbir etkisi olmaz. İdeal çatlak tedavi süresi en az 1 ay ile 3 ay arasında değişmektedir.

Çatlak Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aslında çatlak tedavisi aşamaları boyunca ya da öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bol su içmek, kolajen yapımı için protein seviyesini yüksek tutmak, meyve ile sebzeyi günlük olarak 3’er öğün tüketmek ve hareketli bir yaşam tarzını benimsemek her zaman genel geçer kurallardandır. Ayrıca tüm bunlara ek olarak çatlak önleyici ve nemlendirici özelliği yoğun olan ürünler kullanmak da her zaman etkili bir korunma sağlayacaktır.

DMA Torbalı güzellik salonu ve lazer epilasyon merkezi ailesi olarak sizin mutluluğunuzu ve bedeninizle barışık olmanızı önemsiyoruz. Misyonumuzu bu yönde daha da geliştirip, son teknoloji cihazlarımız ile etkin uygulamalar sunuyoruz. Cilt analizleri ve sorunlarınıza yönelik tedavi planlamaları için merkezimizde sizleri konuk etmek bizim için memnuniyettir.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here