7/24 Bizleri Arayın

TELEFON: 0 543 580 28 66

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
Protez Tırnak Fiyatları İzmir Torbalı

Protez tırnak uygulamasının anlamı bu noktada daha önem kazanıyor. Aslına bakıldığında protez tırnak yapımı yalnızca estetik bir görüntü elde etmek amacıyla tercih edilmez. Bunun yanında ek olarak pek çok avantajı vardır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak nedir sorusunu; kişilerin kendi tırnağının üzerine uygulanan hazır tırnaklardır diyerek yanıtlayabiliriz. Genel olarak uzun ve iddialı formlarda tırnaklar uygulanıyor olsa da kişi dilerse daha minimal ve sade versiyonlarının tercih edebilir.

Protez tırnak, takma tırnak uygulaması ile sıklıkla karıştırılıyor olsa da tamamen farklı uygulamalardır. Protez tırnak tırnağın üzerine birtakım maddeler ile sabitlenir. Ancak takma tırnak ise, plastik ham maddesi ile daha yüzeysel bir şekilde yapıştırılan, hiç de kullanışlı ve sağlam olmayan bir uygulamadır.

Tırnaklarını uzatmak isteyen ancak uzatamayan kişilerin en sık başvurduğu yöntem protez tırnaktır. Ayrıca tırnak yeme alışkanlığı bulunan ve bazı vitamin eksikliklerinden kaynaklı, uzadıkça kırılan tırnaklara sahip olan kadınlar için protez tırnak inanılmaz avantajlı bir seçenektir.

Protez Tırnak İzmir Buca

Protez Tırnak İzmir Buca

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnak çeşitleri kendi içinde alternatifler sunmaktadır. Akrilik tırnak, dipping tırnak ve jel tırnak olmak üzere 3 popüler protez tırnak modelleri günümüzde yaygın kullanıma sahiptir. Akrilik tırnak işleminde daha farklı kimyasalların kullanımı ve tırnakların oldukça uzun olmasından dolayı tırnağa yapay bir görünüm kazandırmaktadır. Jel tırnak ise en çok tercih edilen tür olurken, dippig tırnak da tırnağa mat bir görünüm sağlanarak elde edilen protez tırnak modelidir.

Protez Tırnak İzmir Gaziemir

Protez Tırnak İzmir Gaziemir

Protez Tırnak Kimlere Uygulanır?

Protez tırnak yaştan ya da diğer faktörlerden bağımsız olarak hemen herkese uygulanabilir. Ancak uygulanacak olan el veya ayak tırnaklarında mantar oluşumu söz konusu ise uygulama yapılmaz. Kişiler mantar tedavisi olduktan sonra protez tırnak yaptırabilirler.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Protez tırnak işlemi hem el hem de ayak tırnaklarına uygulanabilmektedir.

  1. Protez tırnak işleminin başlangıç aşamasında kendi tırnağınızın ucuna gelecek şekilde bir takma tırnak konulur. Bu tırnak yalnızca tırnağınızın ucuna yerleştirilir, tamamını kaplamaz.
  2. Takılan tırnak, kendi tırnak seviyenizden daha yüksekte kalacağı için orijinal tırnak ile eşitlemek adına törpülenir. Tamamen eşit ve muntazam bir şekilde aynı hizaya getirilir.
  3. Tırnak yüzeyi törpülenerek birbirine paralel hale getirildikten sonra hangi işlem içeriği uygulanacaksa o materyal tırnağa sürülür. Jel ya da akrilik tırnak en sık tercih edilenlerdendir.
  4. İsteğe göre seçilip uygulanan madde tırnakta katman halinde pürüzlü bir görüntü oluşturacaktır. Bu nedenle madde sürüldükten sonra törpüleme işlemi tekrar yapılır.
  5. Pürüzler giderildikten sonra protez tırnağınız hazır olacaktır. Dilediğiniz renkte bir oje sürülüp havalı tırnaklarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Protez Tırnak Bakımı ve Kullanım Süresi

Protez tırnak bakımı oldukça kolay ancak takip edilmesi gereken bir süreçtir. Çünkü bakımları ne kadar düzenli ve aksatılmadan yapılırsa tırnağın kullanım süresi de o kadar uzun olur. Ayrıca estetik görüntüsünü kaybetmeden uzun zamanlar boyunca kullanımı da buna bağlıdır.

Orijinal tırnağın uzama sıklığı, tırnak yapısı ve protez tırnağın deforme olma durumuna göre bakım sıklığı değişkenlik gösterecektir. Bunun için merkezimizde, kısa süren seanslar ile bakımlarınızı yaptırıp protez tırnağınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Şayet bakımları aksatılırsa protez tırnak en fazla 3 hafta kullanılabilecektir. Ancak iyi ve doğru bir bakım ile 2 ay boyunca ve güzelliğinden bir şey kaybetmeden kullanımı mümkün olacaktır.

Protez Tırnak İzmir Torbalı

Protez Tırnak İzmir Torbalı

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Protez tırnak çıkarma, pratik ve kısa süren bir işlemdir. Kişiler tırnaklarına farklı bir görünüm vermek ya da uzun süreli kullanımın ardından tırnaklarının hava almasını isteyebilirler. Bu durumda protez tırnak çıkarılıp başka bir alternatif uygulanabilir. Ancak protez tırnaklar evde çıkarılacak şekilde yapılan uygulamalar değildir. Eğer protez tırnağınızı çıkarmaya karar verdiyseniz, güzellik merkezine gidip kaliteli ekipmanlar ile ağrısız ve acısız bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Protez Tırnak Avantajları Nelerdir?

Protez tırnak avantajları, sanılanın aksine sadece görsel manada olan etkilerinin çok daha üstündedir.

  • Protez tırnak, ellere oldukça hoş, bakımlı ve iddialı bir hava katar.
  • Tırnak yeme sorunu bulunan kişiler için bu durumu ortadan kaldırır.
  • Düzenli olarak manikür ya da pedikür yapılmasına gerek duyulmaz.
  • Tırnakları biraz da olsa uzayınca hemen kırılan ve bu yüzden yıpranmış bir tırnak imajı olan kişiler protez tırnak ile bu görüntüden kurtulabilirler.
  • İstenilen uzunluk ya da kütlük özelliklerine sahip tırnak yapıları olmasa da, protez tırnak ile kişiler hayal ettikleri tırnak formuna kavuşabilirler.

Protez Tırnak Uygulamasının Zararı Var mıdır?

Protez tırnak kullanımı pek çok avantajlar sağlarken, protez tırnak dezavantajları da bir hayli merak edilmektedir.

Protez tırnak uygulaması için tercih edilecek güzellik salonu mutlaka temiz koşullarda çalışmalıdır. Aksi takdirde bakteri ve virüs oluşumundan tutun da bulaşıcı hastalıklara kadar birçok problemle karşılaşılabilir. Steril koşullarda ve doğru yöntemler ile uygulandığında protez tırnak uygulamasının hiçbir zararı yoktur.

DMA Torbalı güzellik merkezi olarak her zaman hijyenik ortamlarda ve sterilizasyonu düzenli olarak yapılan cihazlarla, değerli konuklarımıza sağlık ve güzellik sunmaya devam ediyoruz.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here