7/24 Bizleri Arayın

TELEFON: 0 543 580 28 66

7/24 Bizi Arayın

Telefon: 0 543 580 28 66
Manikür İzmir Torbalı

Bu aslında hem estetik açıdan hem de sağlık açısından oldukça önemlidir. Zira ellerimiz ve tırnaklarımız dış dünyayla temas halinde olan yegane uzuvlarımızdır. Bu nedenle günümüzde artık kadın ya da erkek hiç fark etmeden manikür herkes için bir rutin halini almıştır. Bakımlı ve pürüzsüz ellere sahip olmayı kim istemez ki!

Manikür Nedir?

Manikür nedir diye merak edenler olacaktır. El ve tırnak bakımı ile temizliğinin derinlemesine yapıldığı işlemler bütününe manikür denir. Manikür yapımında kesinlikle bilinçsizce davranılmamalıdır. Bilgi ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Manikür Çeşitleri

Manikür çeşitleri uygulama bazında incelendiğinde kendi içinde türlere ayrılan yaklaşımlar mevcuttur. Manikür aşamaları olarak farklı bakım türlerini kapsar. Bu kişinin el ve tırnaklarının ihtiyacı olan bakıma göre uzman tarafından belirlenir. Ancak manikürde aslolan ve işlem sonunda en bariz göze çarpan detay tırnağa şekil vermektir. Hal böyle olunca tırnak çeşitleri tamamen kişinin zevkine göre tasarlanır. Oval tırnak, kare oval tırnak, lale tırnak ve yuvarlak tırnak olmak üzere çeşitli tırnak tasarımları manikür seçenekleri arasındadır.

Manikür Fiyatları İzmir Torbalı

Manikür Fiyatları İzmir Torbalı

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür nasıl yapılır sorusunun yanıtı birtakım işlemler ile açıklanabilir.

Maniküre başlamadan önce eller yumuşatıcı ürünler ile daha da homojen bir hale getirilmiş ılık suda 10 dakika bekletilir. Bu hem tırnakları hem de cildi yumuşatacağı için önemli bi rilk adımdır. Ardından yumuşayan ve iyice kalkan ölü deri ile tırnak kenarlarındaki et parçaları manikür et pensi ile dikkatli bir biçimde temizlenir. Derine gitmeden ve yaralanmalara sebebiyet vermemek için son derece itinalı davranılmalıdır. Etler temizlendikten sonra törpü ile tırnaklar istenen şekil oluşana kadar doğru yöntemle törpülenmelidir. Törpüleme ve temizleme işlemleri bittikten sonra bir peeling ile derinlemesine ancak nazik bir masaj yapılır. El peelingi sona erdikten sonra ılık bir su ile eller iyice temizlenir ve kurulanır. Son olarak cilt yapısına uygun bir el maskesi eldiven ile birlikte uygulanır. 10 dakika da bu şekilde bekleyen eller tekrar ılık suyla yıkanır. Maskenin çeşidine göre yıkamaya gerek kalmadan da ciltte emilimi oluşmuş olabilir. Ardından eller ile tırnak diplerine kaliteli bir nemlendirici sürüldükten sonra pamuk gibi ellere ve mükemmel tırnak hatlarına kavuşmuş olursunuz.

Torbalı Manikür Yapan Yerler

Torbalı Manikür Yapan Yerler

Manikür İşlemi Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Manikür basit bir işlem gibi görünse de son derece dikkatli olunması gerekir. İşlem yapılırken ve öncesinde bir dizi önlem, hazırlık ve keza bilgi ile uzmanlık gerekmektedir.

Öncelikle manikür işleminden önce tüm ekipmanlar ve manikür aletleri mutlaka sterilize edilmiş olmalıdır. Aksi takdirde hepatit hastalığından AIDS mikrobuna kadar pek çok bulaşıcı hastalık bu şekilde bulaş riski taşımaktadır.

Ortam ve malzemelerin hijyeninden emin olmak da yeterli değildir. Manikür yapılırken özellikle et pensi kullanmak ciddi bir el becerisi ve dikkat ister. Zira gelişigüzel etlerin kesilmesi ya da derine kadar giderek etlerin koparılması oldukça tehlikeli ve can acıtan sonuçlar doğurabilir. Bu gibi yanlış uygulamalar neticesinde ellerde durdurulumayan kanamalar, morarma, kan kaybından dolayı hissizlik /uyuşukluk gibi uzun süre iyileşmeyecek sorunlara yaşanabilmektedir.

Bizler DMA Torbalı güzellik merkezi olarak hijyen koşullarının eksiksiz sağlandığı mekanımızda, profesyonel güzellik uzmanlarımız ve donanımlı cihazlarımız ile her zaman hizmetinizdeyiz. Merak ettiğiniz tüm sorularınız ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here