Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Nedir? Lazer Epilasyonun Faydaları Nelerdir?

Günlük rutinler, bitmeyen işler, çalışma hayatının yoğun temposu ve daha pek çok dinamizmi barındıran hayatımızı pratik kılmak adına bugün birçok insan bu uygulamadan yararlanmaktadır. Çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilen bir işlem olduğu düşünülse de lazer epilasyon cihazı erkek danışanlar için de sıklıkla uygulanmaktadır. Ancak her uygulama ve teknikte olduğu gibi lazer epilasyon işlemi de kendi içinde nüanslardan oluşur. Dikkatli ve profesyonel bir yaklaşımla uygulanan lazer epilasyon seansının faydaları ve kolaylıkları pek çoktur. Lazer epilasyon ve avantajlarına dair merak ettiğiniz her ne varsa yazımızda bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon nedir ve ne işe yarar diye merak ettiğinizi biliyoruz. Sıklıkla bu tarz sorular alıyor olmamız, lazer epilasyon uygulamasına aslında ne denli ihtiyaç duyulduğunu, ancak hakkında yeterince bilgi sahibi olunmadığını gösteriyor.

Lazer epilasyon işlemi, doğrudan kıl kökünü hedef alarak istenmeyen tüylerin yok edilmesini sağlar. Teknik olarak lazer epilasyon cihaz başlığından çıkan lazer ışınları bölgesel olarak uygulanır. Bu ışınlar klasik ışık huzmesinden farklı niteliktedir. Cihazdan çıkışı ışığın tek dalga hizasında ve düz bir ışın demeti şeklinde yayılır. Yalnızca kıl kökünü hedef alan bu işlem cildin bütününe ya da iç organlara kesinlikle etki etmez. Lazer epilasyon uygulamaları oldukça çeşitli lazer epilasyon cihazı ile uygulanabilir. Ancak hangi türü olursa olsun amaç kıllardan kesin ve kalıcı olarak kurtulmaktır.

Kılların işlevini yok etmeye yönelik bir işlem olsa da lazer epilasyon uygulaması belli bir süreci kapsayan rutin aralıklarla yapılır. Tek seansta tamamen bitmesini ve artık hiç kıl çıkmayacağını düşünmek yanlış olur.

Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir

Lazer Epilasyon Faydaları Nelerdir?

Sık sık ve periyodik olarak kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemler tercih edilir. Bu gibi epilasyon işlemleri esnasında zaman kaybı ile maddi kayıplar yaşamak ve dayanılmaz acılar çekmek de cabası olarak yanınıza kalır. Üstelik her ay ya da iki haftada bir tüm bu çileye katlanmak zorundasınızdır. Çünkü kıllar kökünden değil yalnızca koparılarak ya da kesilmek suretiyle alındığı için birkaç gün içinde çıkmaya başlayacaktır. Ancak lazer epilasyon işleminde bu durum tamamen farklılılaşır. Zira lazer epilasyonun mekanizması kılların yok edilmesi üzerine programlıdır. Oldukça konforlu ve her seansınızı keyifli bir şekilde geçirebileceğiniz lazer epilasyon faydaları da yadsınamaz kadar çoktur.

Bunlar:

  • Lazer epilasyon işlemleri aylık ve hatta ilerleyen süreçlerde iki aylık seanslar halinde yapılır. Vaktinizi çok sınırlı bir zaman diliminde alacağı için uygulanan lazer epilasyon işlemi zamanınızın yönetimini size bırakır. Yani zamandan tasarruf edersiniz.
  • Lazer epilasyon tekli bölge veya paket işlemleriniz bittikten sonra istenmeyen kıllardan tamamen kurtulursunuz. Kalıcı olarak kurtulmuş olacağınız için maddi anlamda sürekli olarak da epilasyon işlemlerine para vermezsiniz.
  • Batık, kıl dönmesi ve ten rengi ile kıl kökleri arasında pigmentasyon sorunlarınız varsa tüm bu şikayetleriniz lazer epilasyon uygulaması ile ortadan kalkar. Renk eşitsizlikleri kıl kökünün belirgin olması gibi kozmetik problemlerin mevcut olduğu durumlarda da lazer epilasyon garantili çözüm olacaktır.
Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon işleminin sağlık, estetik ve zaman kazanımı anlamında faydaları ile artıları çoktur. Ancak aynı zamanda diğer kıllardan kurtulma yöntemlerine kıyasla lazer epilasyon avantajları da bir hayli fazladır.

  • Lazer epilasyon işlemi diğer ilkel veya modern yöntemlerin aksine kılların tamamıyla bitmesini sağlar.
  • Kıl köklerine uygulanan işlemler buz lazer epilasyon cihazının özelliği ile hiçbir ağrı ve acı hissetmeksizin konforlu bir şekilde tamamlanır. Ağda ve benzer işlemler gibi ağrılı ya da tahrişe yol açacak sonuçlar doğurmaz.
  • Lazer epilasyon işlemi FDA onaylı ve son derece güvenli bir uygulamadır.
  • Uygulanan bölgelerin sayısına göre çok daha kısa sürede uygulama biter. Ağda yaptırmak, epilatör kullanmak yahut jilet ile yapılan işlemlerle kıyaslandığında zamandan ciddi anlamda kazanç sağlar.

Birkaç seans sonrasında kıllarınızın incelip tüy formuna geldiğini ve seyrekleştiğini gözlemleyebilirsiniz. Kısa zamanda da tüysüz, batıksız ve pürüzsüz saten gibi bir cildin özgürlüğünü yaşarsınız.

NUMARANIZI BIRAKIN
Sizi Hemen Arayalım

Teşekkürler. Mesajınız alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçeceğiz.
Mesajınızı göndermeye çalışırken bir hata oluştu. Lütfen bizi arayınız 0543 580 2866

Müşteri Yorumları

Kalitemizin Göstergesi Sizlerin Yorumlarıdır

Lazer epilasyon konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ilgili bir firma. Epilasyon için gittim ama artık düzenli olarak farklı ihtiyaçlarım içinde gidiyorum özellikle kirpik lifting ve kovitasyon arayanlara tavsiyemdir.

Hüsna Hüner, Organizasyon Firma Sahibi

Kesinlikle tavsiye ettiğim tek güzellik merkezidir. Bende çekinerek başladım ama o kadar ilgili ve profesyoneller ki ön yargılarım da gitti. Bu arada dimdik ayakta duran, güçlü bir kadın girişimci yönetiyor der, susarım 👍💪

Gamze Melek Kaya, Müşteri

Çok memnun kaldığım ve severek gittiğim bir güzellik merkezi . Aysun hanım ve Çiğdem hanım çok güler yüzlü neşeli insanlar. İşlerinde de oldukça başarılılar. Kullandıkları makineler de yaptıkları işlemler de çok iyi .Herkese tavsiye ediyorum.

Derya Polat, Müşteri

Protez tırnak uygulaması yaptırdım gerçekten mükemmel bir sonuç aldım. En önemlisi Aysun Hanım gibi çok güzel bir insanı tanıdım. Kendilerini kesinlikle tavsiye ediyorum. Ben her türlü kefilim.

Gamze Köse, Müşteri

Gayet iyi kaliteli cihazların torbalıda olması biz mağdurları kurtardı aldıkları parayı kesinlikle hakediyorlar teşekkürler DMA ESTETİK protez tırnak işlemide aldım natya hanım işin ehli ellerim artık daha bakımlı tırnaklaım daha güzel

Seray Ilgın

Tam olarak 4 güzellik salonuna gittim tek bile kılım dökülmedi ama dma güzellik salonunda beşinci seansımda kılları bitti tşkler Aysun Hanım

Özge Çetinbaş

Daha önce farklı lazer epilasyon merkezine gittim 1 yıl hiç sonuç alamadım tam tersi dahada beter bi hale geldi vücudum DMA’ ya başladım çok memnunum 6 Seyans girdim %85 bitti yani herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.

Büşra Tuncer, Your Content Goes Here

Daha önce bir çok yerden lazer işlemi aldim hep mağdur oldum da sayesinde yuzde 95 sonuç aldim iyi ki gelmişim dediğim tek guzellik merkezi aysun hanım cok ilgili güler yüzlü

Leyla Bulut, Your Content Goes Here